Ліс рубають — тріски летять, або справедливість від АМКУ

Взагалі то, краще б цієї статті і не було.

Ох, і не потрібно було мені писати наприкінці моєї минулої публікації про АМКУ «далі буде» ( див. https://opanasiuk.com/2016/02/27/%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%b4%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%8f-%d0%b8-%d0%bf%d0%be%d1%83%d1%87%d0%b8%d1%82%d0%b5%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b0%d1%8f-%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%be%d1%80%d0%b8%d1%8f-%d0%bf%d0%be%d0%bf/ ), бо «далі» таки сталося.

Після спроби нашої компанії прийняти участь у торгах Міністерства Оборони з харчування військових, нас у статтях облили брудом, понаписували таке — хоч сам стріляйся.

Наша компанія має десятирічний досвід харчування людей. Більше 40 тисяч комплексів щодня. Що я маю комусь доводити.

Тоді я не звернув уваги на те, що товчусь по кабінетах лише я. Наче я один хочу прийняти участь у цьому тендері.

Не звернув уваги і на те, що лише мої співвласники з Європи прилетіли на пресконференцію, що організувало МО, а інші «конкуренти» не прийшли. Уявіть: десяток офіцерів, десяток телеканалів, і мало б бути два десятки потенційних постачальників, проте приїхали представники…1 компанії — Імпел Гріффін. А саме: Я, Мачей Кроненберг — директор з глобальних продажів, Сільвія Красонь-Копаніяж — на той час директор з іноземних інвестицій та прес-керівник Наталія Попова. А де ж інші зацікавлені у прозорості особи? Ми ж тільки-тільки почали переходити на систему Прозорро (реальний символ змін у країні).

Потім прес-конференція якась така…наприкінці якийсь офіцер сказав пресі «нехай це не покидає цієї зали», щось таке.

Потім у моїх партнерів брали інтерв’ю.

IMG_5401

Наступного дня жодна телекомпанія не показала навіть фрагменту. Оце єдність заради змін та перемоги!

А ще ми єдині, хто їздив по військовим частинам та намагався з’ясувати реальний стан речей, щоб скласти реальну калькуляцію.

Потім, коли пішов бруд та чорний PR (для нас це було уперше), коли уся преса, що булаприсутня на пресконференції, не випустила жодного слова про зустріч у МО, коли моїх Європейських партнерів із реальними інвестиціями не прийняв жоден чиновник, коли почалися якісь відкриватись по нам ЄРДР та пішли допити все стало ясно – революція перемогла, проте не всюди.

Нам (українським співвласникам) у штаб квартирі в Європі відмовили у фінансовій підтримці, і ми відмовились від участі в тендері. Змогли потягнути лише участь у одному лоті.

Потім, звичайно, ми все програли. А інші учасники, все повигравали. Та за декілька років отримали по декілька мільярдів гривень.

Купа грошей на вітер і репутація у пресі перемішана з багнюкою. Та ще й якісь ЄРДР відкриті. Конкуренція по-українськи. Доречі, кожен раз, як МО відкривав якийсь тендер за нашим профілем, про нас виходила якась маячня в пресі та починались якісь допити по надуманих справах. Тепер я розумію, що то був натяк. Але ж я все зрозумів, панове корупціонери, з першого разу). Я пам’ятаю як нас в АТО годували. Тому мене ніщо не зупинить!

Більше ми не приймали участі у цій клоунаді під назвою «тендери МО». Життя дорожче.

Потім, коли за два роки АМКУ почав розслідувати цей тендер я дуже зрадів: нарешті, погонять цих сволоцюг, запросять нашу компанію і ми , нарешті, впровадимо стандарти, залучимо єврокошти.

І наприкінці статті я написав на лихо «далі буде».. ( див. https://opanasiuk.com/2016/02/27/%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%b4%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%8f-%d0%b8-%d0%bf%d0%be%d1%83%d1%87%d0%b8%d1%82%d0%b5%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b0%d1%8f-%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%be%d1%80%d0%b8%d1%8f-%d0%bf%d0%be%d0%bf/ )

Краще б не писав, бо далі стався жах у квадраті, принаймні для нас.

АМКУ усіх оштрафував! УСІХ! За однаковим вироком і за однаковими висновками. Це наче як лікувати усіх при різних симптомах від однієї хвороби.

Що цікаве, хто «попрацював на мільярди», не здав декларацію – отримав символічні 0,4 млн. грн. штрафу, а ми, хто взагалі не отримав жодної копійки, не виграв жодного лота – 32 млн грн.

Звичайно, що суд прийняв від нас скаргу і вже призначив розгляд.

прийняте впровадження

Але ж все це на фоні виборів, чиновницького підлабузництва, виборчого бруду кожен може повернути собі на користь.

Лише єдина річ мене втішає – я вважав, що АМКУ – це щось захмарне, для надзаможних олігархів. А виявилось, що і мене це стосується.

Так що, борітеся і обов’язково вляпаєтеся по самі вуха.

А нижче для тих, хто вміє читати юридичні документи.

Імпел Гріффін оскаржить в суді накладений АМКУ штраф в розмірі 32,57 млн. грн.

04.04.2019р. АМКУ оштрафував 22 компанії, які брали участь у тендерах Міноборони на поставку харчування для армії. Йдеться про 7 тендерів Міноборони на закупівлю послуг із забезпечення харчуванням за контрактом особового складу військових частин Збройних Сил.

Одним із учасників двох із семи торгів (торги № 3 та №5) було ТОВ «Імпел Гріффін», яке також було звинувачене АМКУ у зговорі поряд із іншими з учасниками тендерів.

Ми наголошуємо на тому, що ТОВ «Імпел Гріффін Груп» не приймало участі у змові на торгах, не порушувало законодавство про захист економічної конкуренції, а отже було необґрунтовано притягнуто АМКУ до відповідальності. Обґрунтування, надане АМКУ у рішенні про притягнення до відповідальності учасників торгів не містить посилань на докази вчинення порушення саме ТОВ «Імпел Гріффін Груп». Імпел Гріффін вважає таке рішення АМКУ упередженим і таким, що базується виключно на суб’єктивному тлумаченні. Але давайте розберемося. Трохи історії, хронології подій, та того, що залишилося за кадром.

Хронологія подій, які відбувались ДО та ПІД ЧАС участі в ТОРГАХ №3 (Закупівля послуг із забезпечення харчування за контрактом у Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Закарпатській, Івано- Франківській, Львівській та Волинській областях за допомогою системи електронних закупівель «Prozоrro» (ідентифікатор закупівлі в системі: UА-2016-02- 22-000316-) та ТОРГАХ №5 (Закупівля послуг із забезпечення харчування за контрактом у Дніпропетровській та Запорізькій областях за допомогою системи електронних закупівель «Prozorro» (ідентифікатор закупівлі в системі: UA-2016-02-22-000309-b):

  1. У лютому 2016 року Міністерство оборони України направляє запрошення потенційним учасникам Торгів, в тому числі в переліку запрошених був ТОВ «Імпел Гріффін Груп», якому також було запропоновано взяти участь в аукціоні. Крім цього, Міністерство оборони України організовує захід за участю потенційних учасників Торгів, з темою для обговорення, як потенційні учасники вбачають стратегію реалізації можливого надання послуг. Наші польські партнери, група «Імпел», та весь керівний склад ТОВ «Імпел Гріффін Груп», чи не єдині з усіх запрошених потенційних учасників, взяли участь в даному заході, висвітлили всі аспекти та тонкощі надання послуг з забезпечення харчуванням, озвучили проблематику та шляхи запровадження якісного надання послуг в цій сфері.

Деталі підготовки та цього заходу викладено в статті «Импел Гриффин готов накормить украинских солдат».

  1. 02.2016 р. ТОВ «Імпел Гріффін Груп» було прийнято рішення брати участь у аукціоні, у зв’язку з чим, ТОВ «Імпел Гріффін Груп» направляє лист (вих. №1724) до голови комітету конкурсних торгів Міністерства Оборони України, щодо надання інформації про наявність та стан на балансі Міністерства Оборони України обладнання, інвентарю, посуду, столових меблів для зберігання, приготування та приймання їжі, про надання інформації про стан столових приміщень, складських приміщень для зберігання продуктів, про надання інформації про точне визначення локацій об’єктів на мапі, для можливого складання логістики. Також ТОВ «Імпел Гріффін Груп» просили надати можливість провести аудит та огляд приміщень військових частин. Зазначені дії ТОВ «Імпел Гріффін Груп», направлені на те, щоб зробити правильну, економічно доцільну, вигідну для замовника пропозицію, свідчать про те, що ТОВ «Імпел Гріффін Груп» дійсно мав на меті брати участь у торгах на прозорих, конкурентних умовах та спростовує висновки про те, що наше товариство було лише одним із «технічних» учасників торгів.
  1. Наприкінці лютого 2016р., після спроб Імпел Гріффін провести аудити на об’єктах розпочато вихід цілого ряду статей (інтернет ЗМІ), основною метою яких було підірвати честь, гідність та ділову репутацію нашої компанії, так званий «Чорний піар» для знищення нашого іміджу. Десь і комусь Імпел Гріффін дуже перегороджав дорогу. Тому ганебні статті посилювались. У відповідь на нескінченний потік «чорних» публікацій, ТОВ «Імпел Гріффін Груп» висвітлює статтю, щодо реалій участі в закупівлі, які проводить Міністерство оборони України.
  1. На початку березня 2016 року, у зв’язку з ганебними діями конкурентів у вигляді «чорного піару», які спричинили шкоду іміджу та діловій репутації ТОВ «Імпел Гріффін Груп» і в наслідок яких, великими темпами наша компанія починає втрачати клієнтів в Казахстані та Україні, а так як у ТОВ «Імпел Гріффін Груп» 61 відсоток статутного капіталу складають польські інвестиції, така втрата клієнтів призводить до зменшення вартості наших акцій на Варшавській біржі. Збирається термінова нарада з польськими партерами. В результаті оцінки фінансових і репутаційних ризиків, польські партнери, які згідно Статуту мають вирішальний голос, приймають рішення відмовитися від участі у закупівлі та відізвати інвестування проектів, які мали на меті реалізувати ТОВ «Імпел Гріффін Груп» в разі одержання перемоги у вищезазначених торгах.
  1. З цього листа про відмову приймати участь у торгах і починається розслідування АМКУ з

«З метою захисту вітчизняного бізнесу, Імпел Гріффін буде оскаржуватись рішення АМКУ в судовому порядку і переконана в об’єктивному рішенні суду в цій суперечці. У групі «Імпел»впевнені, що дане рішення АМКУ не вплине на поточну роботу компанії в Україні і на плани щодо її подальшого розвитку. Що стосується в цілому роботи Антимонопольного комітету України, ми завжди з повагою ставилися до їх внеску в економіку держави і до їхніх рішень. Але не в нашому випадку. Нажаль сьогодні, в результаті необоснованих висновків АМКУ ми повинні відстоювати свої права у суді та відновлювати свою репутацію, як порядної та честної компанії» — резюмує Генеральний директор Імпел Гріффін, Опанасюк Віталій.

До слова, ТОВ «Імпел Гріффін Груп» — компанія з багаторічною історією і якісною діловою репутацією. Тільки з 2016 року Імпел Гріффін взяла участь в 631 державному тендері, вигравши 110 з них і заощадивши державі сотні мільйонів гривень.

Про упередженість висновку Антимонопольного комітету України до ТОВ «Імпел Гріффін Груп» , свідчать наступні факти:

  • Груп» не було обізнане стосовно діяльності та фінансових спроможностей, руху коштів інших учасників.
  • ТОВ «Імпел Гріффін Груп» не має відношення до ніяких схем, зокрема до справи, яку розпочав АМКУ.

Недоречність дій АМКУ, відсутність доказів, поспішні висновки і абсолютне не бажання прийняти до уваги факти і докази — свідчить про те, що в нашій країні до цих пір немає ідеальної системи регулятора і на жаль, бізнес не має права слова і можливості довести свою правоту.

Сукупність доказів, щодо антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів між ТОВ «Імпел Гріффін Груп» та учасниками — відсутня у Антимонопольного комітету України.

Подивіться на таблицю, вже більш ніж 10 років на прибиранні приміщень, яка за 10 років своєї діяльності працевлаштувала більше 50 000 тисяч прибиральниць по всій Україні, звинувачується в корумпованій схемі через те, що одна і та сама людина (прибиральниця) працювала як у ТОВ «Імпел Гріффін Груп», так і у ТОВ «Укрпродакорд» (одного з учасників закупівлі). Таким чином нас можна пов’язати з усіма компаніями України. Дуже шкода, що Антимонопольний комітет відносно ТОВ «Імпел Гріффін Груп» не звернув увагу на деталі, не зважив на відсутність доказів та вважає що цей факт свідчить про змову.

Даний факт свідчить про порушення прав підприємства ТОВ «Імпел Гріффін Груп» та незаконність стягнення штрафу.

В Україні Антимонопольний комітет по суті ніким не обмежений в частині антимонопольного законодавства. Будь-яких держорганів, які могли б бути альтернативою АМКУ, або в яких можна було б оскаржити рішення комітету, не існує.

ТОВ «Імпел Гріффін Груп» зверталось до бізнес-омбудсмена задля того, щоб була надана неупереджена оцінка результатів розслідування АМКУ стосовно вищевказаних торгів та обвинувачень на адресу ТОВ «Імпел Гріффін Груп».

Представники бізнес –омбудсмена вивчили матеріали справи, були присутні неодноразово на засіданнях АМКУ з приводу розгляду справи, звертались до АМКУ стосовно неупередженого та всебічного розгляду справи, та висловили свою підтримку ТОВ «Імпел Гріффін Груп» в розрізі недоведеності обстави, які б свідчили про змову у Торгах ТОВ «Імпел Гріффін Груп» з іншими учасниками, визнали обґрунтованою скаргу ТОВ «Імпел Гріффін Груп» до АМКУ. Однак всі зусилля ТОВ «Імпел Гріффін Груп» привернути увагу АМКУ до аргументів, які були викладені як такі, що свідчать про змову ТОВ «Імпе Гріффін Груп» з іншими учасниками та всі спроби довести неупереджені аргументи до комісії АМКУ виявились марними, і стосовно ТОВ «Імпел Гріффін Груп» винесено рішення абсолютно нічим необґрунтоване та безпідставне.

Єдиний спосіб оскаржити їх — звернення до суду. Єдиний спосіб домогтися правди і справедливості. В іншому випадку перемога буде на боці тих, хто робить все, щоб український бізнес не процвітав, а виживав. Все, щоб відбити бажання виходити на державні тендери з хорошими і економічно вигідними пропозиціями. Все, щоб відтік інвестицій з України посилювався, а молоді й освічені бізнесмени, їхали будувати свої компанії в країнах, де немає такого свавілля.

ТОВ «Імпел Гріффін Груп» обов’язково буде оскаржувати рішення АМКУ в своїй частині в господарському суді та має намір донести обгрунтування і докази своєї неучасті в суді і звісно маємо надію на те, що суд нас почує і скасує рішення у частині стосовно ТОВ «Імпел Гріффін Груп», тому що рішення АМКУ не підтверджено належними доказами і оскарження необ’єктивного рішення є справою честі, гідності та відстоювання своєї ділової репутації.

Але є й якісь зміни: https://strana.ua/news/209909-zelenskij-nachal-chistkku-v-animonopolnom-komitete-ukrainy.html

У нас все. Усім добра.

Один ответ на “Ліс рубають — тріски летять, або справедливість від АМКУ

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s